Her şeyin en güzeli, kalitelisi, büyüğü, küçüğü, faydalısı, zararlısı, kısası, uzunu.. Kısacası her şeyin En'i bu blogda.

En İyi 5 Mobil Oyun & Android & iOS

Hiç yorum yok

Keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak 5 mobil oyun

Seçtiğim oyunların bazıları kapsamlı ve donanımlı bazıları ise vakit geçirmeye birebir oyunlardır. Tabii ki sizlere artık klişe durumuna gelmiş Pubg, Fortnite, Asphalt gibi oyunlardan bahsetmeyeceğim.
Oyunlardan bir tanesine sadece androidde erişim sağlayabiliyorsunuz diğerleri hem ios hem android içindir. İşte sizler için seçtiğim 5 oyun.

1 - GRAND MOUNTAIN


İlk oyun bahsettiğim sadece androidde yer alan oyun ama ilerleyen zamanlarda iosa gelmesi muhtemel oyunlardan bir tanesidir. 

Oyun bir kayak oyunu. Oyunun en sevdiğim yanlarından bir tanesi sizi strese sokacak ve sinirlendirecek herhangi bir şey bulunmuyor. Etrafta farklı pistler bulunuyor, bu pistlerde yarışarak en iyi süreyi elde etmeye çalışıyorsunuz. Eğer çok yoğun aksiyon aramıyorsanız gerçekten tavsiye edebileceğim internetsiz oynayabileceğiniz zevkli bir oyun. 

İNDİRMEK İÇİN TIKLA ANDROİD2 - IRON MARINES


Iron Marines Starcraft tadında gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyunda önceden seçtiğiniz bir tane heronuz var. Görevler kısmına gittiğinizde ana üssünüzde farklı özelliklere sahip birlikler çıkarabiliyorsunuz. Bunlarla da haritada ilerleyip düşmanı yok edip bölümleri geçiyorsunuz. Oyun icerisinde birçok hero mevcut ve hepsinin kendine has özellikleri var. Oynanış olarak çok rahat ve basit bir oyun görselleri gayet başarılı. Eğer bu şekilde ilerlemeli oyunlardan hoşlanıyorsanız sizi hiç sıkmayacaktır.


İNDİRMEK İÇİN TIKLA ANDROİD


3 - HELLO NEIGHBOR

Hello Neighbor tarz olarak macera ve puzzle gibi diyebilirim.Oyunda komşunuzun evinde dönen bir olayı öğrenmek için gizlice eve girip bunu ortaya çıkarmaya çalışıyorsunuz. Komşudan saklanarak bir takım objeler ile etkileşime geçip kilitli kapıların ardına erişmeye çalıştığınız enteresan bir oyun. Komşu sizi yakalarsa sizi evin dışına atıyor, tekrardan eve girmeye çalışıyorsunuz. Oyundaki yapay zekanın sizin hareketlerinizi öğrendiğini ve ona göre geliştiğini de iddia edenler var. Ücretsiz olan bu oyunu iOS ve Android cihazlarınıza indirip internetsiz bir şekilde oynayabilirsiniz.


4 - FLIP MASTERFlip Master kapsamlı oyunlardan ziyade vakit öldürmelik tarzda olan bir oyun. Bu oyun pek fazla kafa yormanıza neden olmuyor. Arada böyle bir şeyler beklerken veya kafa dağıtmak istediğinizde birebir bir oyun. Trambolin üzerinde zıplayarak boynunuzu kırmadan kombolar ile olabildiğince yüksek skor yapmaya çalışıyorsunuz. Çok saçma gelebilir ne alaka böyle bir oyun diye ama oyunun fizik motoru gayet eğlendirici. Bir iki oyun oynadıktan sonra gerçekten insanı sarıyor. Trambolin üzerinde zıplarken kazandığınız altınlar ile hem karakterinizi geliştirebiliyorsunuz. Hem şans topları alabiliyorsunuz. Şans topları içerisinden yeni hareketler, yeni mapler açılıyor. Fazla kafa yormadan vakit geçirmelik, ama bir yandan da hırs yapıp saatlerce oynamanıza neden olabilecek tarzda bir oyun. Ek olarak internetsiz oynanabiliyor.


İNDİRMEK İÇİN TIKLA iOS
5 - ETERNIUMEternium oyununda savaşçı, büyücü ve ödül avcısı olarak üç karakter bulunuyor. Genel olarak Diablo oyununa benzeyen oyunda karakterinizle seviye atlayıp güçlendirebileceğiniz bir şekilde oynuyorsunuz. Eternium içerisinde 4 Act ve yaklaşık 55 bölüm bulunuyor. Aynı Diablodaki gibi bölümleri bitirdikten sonra tekrardan daha zor seviyedeki bölümde oynayabiliyorsunuz. Bölümler içeirsinde türlü eşyaları toplayarak ve seviye atlayarak karakterinizi geliştiriyorsunuz. Oyun içerisinde crafting de mevcut silah ve zırhlarınıza soket ekleyip düşen taşları bunlara takıp daha da güçlendirebiliyorsunuz. Ek olarak silah, zırh ve takılarda aynı metin2 oyununda olduğu gibi efsunlar yani özellikler mevcut. Bunları istediğiniz takdirde oyunda kazandığınız altınlar ile değiştirebiliyorsunuz. Genel olarak çok zevkli ve uzun vadede keyfini çıkartabileceğiniz bir oyun. Oynamak için internete ihtiyacınız yok. Oyunu yüklediğinizde eğer tüm bölümleri telefona indirdiyseniz internete bağlı olmadan oynayabiliyorsunuz.


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder